Colas Rail

ul. Kartuska 5, 80-103 Gdańsk

T.+48 58 308 94 44 M.kontakt@colasrail.pl

Aktualności

COLAS RAIL POLSKA WYREMONTUJE TRASĘ KOLEJOWĄ Z POZNANIA DO SZCZECINA

W dniu 18.06.2019r w siedzibie Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie została podpisana umowa na Przebudowę układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E59 odcinek Słonice-Choszczno w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E59 na odcinku Poznań Główny-Szczecin Dąbie” W imieniu Zamawiającego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. umowę podpisali p. Ryszard Magdziak Zastępca Dyrektora Regionu Zachodniego ds. projektów unijnych oraz Zbigniew Miliński Zastępca Dyrektora Regionu Zachodniego ds. projektów krajowych, a w imieniu Wykonawcy Colas Rail p. Andrzej Łukaszewicz Dyrektor Zarządzający.

Obecnie pociągi na tym odcinku mogą poruszać się z prędkością nie większą niż 120 km/h. Po modernizacji linia zostanie przystosowana do prędkości 160 km na godzinę. - Dzięki temu ulegnie skróceniu czas przejazdu między Poznaniem a Szczecinem

W ramach prac wymienione zostaną tory, rozjazdy wraz z odwodnieniem, przebudowane zostaną obiekty inżynieryjne oraz sieć trakcyjna. Ponadto modernizacje przejdzie stacja i perony na stacji Choszczno oraz przystanku osobowym Stary Klukom, które zostaną dostosowane do osób niepełnosprawnych. Na peronach pojawi się na nowa nawierzchnia, oznakowanie oraz elementy małej architektury. Projekt realizowany w systemie buduj na podstawie otrzymanej od Zamawiającego dokumentacji projektowej.

Wartość inwestycji to 185mln zł netto.