Colas Rail

ul. Kartuska 5, 80-103 Gdańsk

T.+48 58 308 94 44 M.kontakt@colasrail.pl

Realizacje

Zainteresowany naszymi uslugami. Kontakt z nami

DO KAZDEJ REALIZACJI PRZYSTĘPUJEMY Z PEŁNYM ZAANGAŻOWANIEM I PROFESJONALIZMEM 

Z roku na rok zwiększamy swój potencjał kadrowy i flotowy, by świadczyć usługi na wysokim poziomie, planując projekty w możliwie krótkim terminie i optymalnym budżecie.

 • BUDOWA NOWEGO PRZYSTANKU WRONKI ZAMOŚĆ NA LINII KOLEJOWEJ 351

  Rozpoczęliśmy realizację kontraktu pn.: „Budowa nowego przystanku Wronki Zamość na linii kolejowej nr 351” w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

  więcej
 • Nowy kontrakt na modernizację bocznicy BP nr 21 w Dębogórzu

  Nowy kontrakt na modernizację bocznicy BP nr 21 w Dębogórzu

  Z radością ogłaszamy rozpoczęcie nowego kontraktu, który przeniesie bocznicę BP nr 21 w Dębogórzu na zupełnie nowy poziom.

  Celem projektu jest:  Wydłużenie torów nr 51 i 53, co umożliwi odstawianie składów wagonów-cystern o długości co najmniej 600 metrów.

  więcej
 • Modernizacja Peronu SKM Gdynia Orłowo 

  W ciągu 11 miesięcy powstanie nowy peron o długości 226m (dłuższy o 2m od obecnego) oraz pełnowymiarowa wiata wraz z oświetleniem LED i nowymi elementami małej architektury. Dostosujemy geometrię toru do nowego układu zmodernizowanego peronu, przebudujemy konstrukcję przejścia podziemnego od strony CH KLIF oraz zamontujemy urządzenia umożliwiające dostęp do peronu dla osób z ograniczoną możliwością poruszania się oraz wykona ścieżki prowadzenia i paneli informacyjnych dla osób niewidomych i niedowidzących.

   

  więcej
 • MODERNIZACJA LINII E59 NA ODCINKU SŁONICE - CHOSZCZNO

  Od czerwca 2019 realizujemy projekt pod nazwą „Przebudowa układów torowych wraz z infrastrukturą towarzyszącą na linii kolejowej E 59 odcinek Słonice-Choszczno w ramach projektu „Prace na linii kolejowej E 59 na odcinku Poznań Główny-Szczecin Dąbie”

  więcej
 • ELEKTRYFIKACJA PORTU GDYNIA

  Na zlecenie Zarząd Morskiego Portu Gdynia firma Colas Rail Polska realizuje prace budowlane związane z rozbudową dostępu kolejowego do zachodniej części Portu Gdynia. Wartość inwestycji to ponad 53 mln zł. netto.

  więcej
 • BUDOWA NOWEJ BOCZNICY CLIP

  Firma Colas Rail realizuje zleconą przez Centrum Logistyczno Inwestycyjne Poznań II Sp. z o. o., Swarzędz – Jasin inwestycję pod nazwą  „Budowa torów zdawczo-odbiorczych na terenie terminalu intermodalnego CLIP". Za prawie 21mln PLN netto zostanie wybudowana grupa torów zdawczo – odbiorczych która będzie bezpośrednio połączona z odcinkiem linie E20 (ciąg transportowy: KunowicePoznańWarszawaTerespol) zarządzanymi przez PKP Polskie Linie Kolejowe.

  więcej
 • PRZEBUDOWA STACJI POZNAŃ

  11 lutego 2019 roku firma Colas Rail Polska podpisała Umowę na realizację projektu pod nazwą „Dobudowa peronu na stacji Poznań Główny wraz z przebudową przejścia podziemnego”, który jest częścią projektu „Poprawa bezpieczeństwa i likwidacja zagrożeń eksploatacyjnych na sieci kolejowej”. Prace rozpoczęto w sierpniu 2019 roku a planowany termin zakończenia to marzec 2022r.

  więcej
 • Realizacje archiwalne

  Zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. Prace na linii kolejowej nr 30 Łuków - Lublin Północny - remont 13 obiektów inżynieryjnych w celu przygotowania trasy objazdowej dla projektu POIiŚ 5.1.11 Prace na linii kolejowej nr 7 Warszawa Wschodnia Osobowa - Dorohusk - na odcinku Otwock - Dęblin – Lublin

   

  więcej
 • Rozpoczęliśmy realizację kontraktu pn.: „Budowa nowego przystanku Wronki Zamość na linii kolejowej nr 351” w ramach „Rządowego programu budowy lub modernizacji przystanków kolejowych na lata 2021-2025”.

  więcej